הרשמה לפורומים והשתתפות בסקרים

הרשמו חינם וקבלו את מגזין היופי של iCosmetics,
טיפים וחדשות מעולם הקוסמטיקה והאיפור. השתתפו בבדיקות מוצרי קוסמטיקה חדשים וקבלו מוצרי קוסמטיקה חינם של החברות המובילות.
בשיתוף עם המכון לחקר העור (ISR)

אנרגיה חגיגית

פנג שואי מאחל לכם חג שמח!

חג הפסח הקרב הוא זמן מרגש: לאחר שאת המשפחה המורחבת לא ראינו מאז ראש השנה האחרון (ואולי עוד מזה שלפניו, כי הצלחנו לחמוק בראש השנה לחו"ל), הולך וקרב הזמן בו נפגוש את כולם. 

אך יחד עם ההתרגשות מתעוררים גם החששות, כמו - איך נסתדר עם הגיסה החדשה שלנו? האם החותנת שוב תעיר את ההערות הסרקסטיות שלה? האם סבא שוב יעלה בלי מסיח בדיוק את אותם דברים שכולנו מנסים להימנע מלדבר עליהם? כל משפחה ואופרת הסבון הקטנה שלה…
 
פנג שואי, מושג שבוודאי כבר שמעתם, היא תורה סינית עתיקה, העוסקת ביצירת מרחב מוגן מבחינה אנרגטית. זה מכבר עשתה תורה זו את דרכה אל המערב, והפכה נכס צאן וברזל באשר דרכה. הונג קונג היא בירת הפנג-שואי העולמית, והצלחתה הכלכלית מהווה דוגמא ליעילות התורה. חברות מערביות (כמו חברת הדלק "של", וירג'ין אטלנטיק, עסקי רוטשילד ודונלד טראמפ) נסמכות עליה גם הן. בשנים האחרונות הניחה התורה הזו רגל בטוחה גם בארץ הקודש, כשהיא מביאה עימה עקרונות של יצירת הרמוניה סביבתית: בין אדם לביתו, ובין דיירי אותו בית.
 
ובדיוק במובן זה אנו זקוקים לקצת פנג שואי לקראת החגים הקרבים. דר' ירון זפרן, מנהל "הפקולטה ללימודי פנג שואי", והנציג הישראלי הרשמי של האגודה הבינלאומית לפנג שואי, ישטח בפנינו כמה טיפים מקצועיים, שיביאו אולי מעט רגיעה וסטייל אוריינטליים אל ביתנו הקטן והתוסס, לקראת ליל הסדר.טיהור  אי סדרים ישחרר אתכם מתקיעויות

מכירים את התחושה הנפלאה שיש אחרי שסיימנו לעשות סדר יסודי, רוקנו ארונות לשקיות אשפה גדולות, הניצבות כבר מחוץ לדלת הכניסה, בדרך לפח האשפה?!
כולנו מעריכים את תחושת ההקלה העצומה של ה"הפטרות" מחפצים שנערמו ונערמו וללא שימוש, כאילו שכל שקית כזו הסירה משקל ממשי מעל גבינו…

אותה תחושת הקלה נובעת ממה שמכנים בפנג-שואי "פינוי מקום לאנרגיה רעננה…".
טיהור אי סדרים וארגון מחדש הוא אחד מאבני היסוד של הפנג-שואי, ובאופן לא מפתיע מהווה מרכיב מרכזי של ההכנה לחג הפסח.

אז הנה כמה עקרונות לעשיית סדר ופינוי חפצים; אם לא יעזור ברמה הרוחנית
בשום מקרה לא יזיק ברמה המעשית, במיוחד לפני הפסח…
    
זכרו שלפי הפנג-שואי - בביתנו, כמו בגופנו, זורמת "אנרגיית החיים", שהסינים מכנים "צ'י".
על מנת להבטיח לעצמנו בתאום גופנית ונפשית, עלינו לאפשר לצ'י לנוע בחופשיות. כל חפץ מיותר מפריע לזרימתו ו"תוקע" ביחד עם הצ'י גם את חיינו.
  
בעיה נוספת שיוצרת אגירת החפצים היא פסיכולוגית לחלוטין (תחום שאינו מנוגד כלל ועיקר לפנג-שואי): כאשר אנו אוגרים חפצים מיותרים "למקרה שנצטרך" אנחנו משדרים לתת המודע שלנו חשש ופחד מפני העתיד, שמא נהיה זקוקים למשהו והוא לא יהיה בהישג יד. האקט של "הפטרות" מדברים שאנחנו לא זקוקים לו עוד - משדר לתת המודע בטחון ואופטימיות, ידיעה שאם נהיה זקוקים למשהו בעתיד נוכל להשיגו.
הבעיה של רובנו היא "מאיפה להתחיל?" בגלל חוסר האונים אל מול הערימות - אנחנו נוטים להתייאש מראש. אחד "הפטנטים" שיעזרו כאן - הוא להתחיל ממשהו - מחדר אחד, מארון, אפילו ממגירה בודדת. כאשר נתחיל "לראות תוצאות" - המוטיבציה תצטרף לעזרתנו.
 
עוד דרך לגיטימית לעזור לעצמנו להיפטר מהישן הוא להעזר בחברים ובקרובי משפחה: תמיד יותר נחמד לעשות את המטלה הלא נעימה לארוע חברתי. בארה"ב התפתח מקצוע חדש - אנשים "המארגנים" בתים - מפנים אותם מחפצים ומסדרים אותם מחדש על-פי קריטריונים שקובע הלקוח. שכרם הוא לרב החפצים המפונים.
 
אך אם נגזר עליכם לעשות את הפינוי בעצמכם - נסו להתייחס אליו כתהליך של טהור פנימי: היות ובמקביל לעשיית הסדר החצוני - מתחולל שינוי בסדר הפנימי, וההוכחה היא אותה תחושת הקלה שאנחנו חשים לאחר מכן.
 
לפי התפיסה העומדת מאחורי הפנג-שואי יש קשר ממשי בין האזורים בבית בהם אתה שומר חפצים מיותרים ואופי התקיעויות מהן תסבול.
למשל - אגירה במרתף יוצרת אי סדר בעולמך הרגשי-פנימי, לעומת אגירה בעליית גג היוצרת עיכוב בהתפתחותך ובביטוי היצירתי שלך.
חפצים הנאגרים על הרצפה מורידים את האנרגיה שלנו ו"גוררים" אותנו למצבים דכאוניים. לעומתם - חפצים הנאגרים על מדפים גבוהים או על ארונות - יוצרים פחד מצרות ש"יפלו עלינו" ואף כאבי ראשי.

אך הגרוע מכל הוא אגירת חפצים בכניסה לבית: הכניסה לבית הוא מקום המפגש שלנו עם העולם וחפצים נאגרים שם מעכבים מבעדינו לצאת אל העולם, תוך שהם מציבים מכשולים בדרך להגשמת יעדינו! וזה חוץ מהעובדה שהם מפריעים לאורחים להיכנס.
אז - פנו בבקשה עוד היום את ערימות הירחונים, הקופסאות והבקבוקים שנערמות באזור המבואה, והמנעו להבא לחלוץ נעליים או לזרוק תיקים באזור הכניסה.
  
ומה לאחר הסדור והארגון מחדש? על מנת לא להגיע שוב למצב של אגירת חפצים נסו לאמץ לעצמכם כמה כללים:
ראשית - לא לקנות דברים רק כי הם במבצע. קנו פחות, אך התמקדו במה שדרוש לכם.
שנית - על כל חפץ חדש שתכניסו לבית - פנו מתוך הבית חפץ ישן מקביל. למשל - אם קניתם ספר חדש - העבירו את אחד מספריכם הישנים לחבר או לספריה.
גישה מעניינת להתמודדות עם אגירת חפצים היא הקטנת שטחי האכסון: כולנו יודעים שברגע שמתפנה שטח אכסון הוא מייד מתמלא, על-פי "עקרון הואקום". לפיכך - על-ידי הקטנת שטחי אכסון - נאגור פחות.שולחן עגול מקרב לבבות

כאשר שוקלים את נושא הכנת שולחן ליל הסדר – כדאי לקחת בחשבון שעל פי הפנג שואי זויתיות החפצים המפוזרים במרחב משפיעה על רמת הקירבה והאינטימיות בחיי הדיירים.
חלל המשופע באובייקטים זויתיים משמר אווירה פורמלית ומרוחקת ("אל תיגע בי"). ריהוט בעל מבנה זויתי, חפצים ריבועיים/ מלבניים, וצורות גיאומטריות חדות במרחב יתאימו, לפיכך, למקומות בהם נרצה לשמר מרחק בין אנשים, ויחסים קורקטיים. זה נכון בעיקר לעולם העסקים.
   
לעומת זאת - כאשר נרצה ליצור קירבה בין אנשים, לעודד אינטראקציה רגשית ותקשורת בעלת אופי אישי יותר - נעדיף ריהוט בעל פינות מעוגלות, חפצים עגולים/אובליים וצורות גאומטריות זורמות ואמורפיות. זה ישים בראש ובראשונה לחלקים בבית בהם נרצה ליצור אוירה נינוחה. למשל - הסלון ופינת האוכל.
   
עם זאת - חלק גדול מהריהוט והחפצים הקיימים ברוב הבתים הינם זויתיים. דבר זה נובע משיקולים פרקטיים, אך אינו פסול גם מנקודת הראות האנרגטית, שכן אילו היה המרחב כולו מורכב אך ורק מחפצים מעוגלים - הגבולות בין בני-אדם היו מיטשטשים. השמירה על גבולות חשובה על-מנת לספק לנו בסיס בטוח ממנו נוכל לטפח יחסי קירבה עם אחרים. מסיבה זו - כאשר נרצה ליצור מרחב המעודד קירבה - נשלב אובייקטים מעוגלים בתוך העיצוב ה"מרובע".
       
פינת האוכל היא "היחידה המשפחתית" של הבית, במונחים של פנג-שואי. השולחן, סביבו יושבת המשפחה, מהווה אם כך - את מוקד היחסים המשפחתיים.
לצורת השולחן, הכיסאות שסביבו ומה שרואים כשמסובים אצלו - חשיבות רבה לאוירה הנוצרת בין בני המשפחה.
   
שולחן עגול או אליפטי יוצר תחושת שוויון ואחדות. מסיבה זו השתמש בו המלך האגדי ארתור כדי לקדם את ההרמוניה והאחדות בין אביריו. מאותה סיבה עצמה מומלץ גם לכם להשתמש בו בפינת האוכל שלכם, במיוחד בארועים חגיגיים כמו ארוחת חג.
  
אם אתם מבקשים לרכך את הגבולות ולאפשר קירבה רבה יותר עם אנשים המסובים אל שולחן החג – השתמשו בנוסף לשולחן האליפטי גם בכסאות בעלי גב מעוגל, אהילים דמויי כדור, וקישוטים כמו כדים, גביעים וסלסלות
        
עוד נקודה שיש להקפיד עליה - שמספר הכסאות סביב השולחן יהיה זוגי (למשל 4, 6 או 8) על-מנת ש"אף אחד לא ישאר לבד", מבחינה סמלית.
כמו כן - מומלץ לתלות על קיר פינת האוכל מראה שתשקף את השולחן ותכפיל את המזון (טוב לשפע של הבית). לחילופין - ניתן לתלות תמונה של מזונות או תמונה שמחה אחרת (למשל, כזו המראה חברה אנושית נעימה).


עגל פינות כדי למתן תוקפנות

   
"חץ רעל" הוא הכנוי בו משתמשים אומני פנג-שואי לתיאור פינה חדה: כל פינה בולטת, שהזוית שהיא יוצרת לא עולה על 90, נחשבת ל"חץ מורעל". ככל שהפינה גדולה יותר כך היא נחשבת אגרסיבית יותר. "חיצי הרעל" האגרסיביים ביותר נוצרים מקירות היוצרים פינה בולטת, מעמודים ריבועיים, או מפינות של רהיטים מאסיביים (כמו ארון או מזנון).
   
האופן שבו משפיע "החץ המורעל" על הצ'י הוא בדרך בה הוא מחייץ או מאיץ את תנועתו: כאשר הצ'י נע לאורך הקירות, הוא מאיץ  לאורכם ככל שהוא עובר מרחק גדול יותר. כאשר הקיר מסתיים, בפינה, משתחרר הצ'י אל חלל החדר. היות וצ'י מאיץ גם לאורך הקיר השני היוצר את הפינה - המפגש ביניהם יוצר זרימה אגרסיבית של צ'י שכוונה בדרך-כלל אלכסוני מנקודת המפגש.
    
אך לא רק קירות ועמודים יוצרים "חיצי רעל": גם רהיטים קטנים יותר, מדפים ואובייקטים חדים או בעלי אסוציאציות אגרסיביות יוצרים "חיצי רעל".
"חיצי הרעל" אינם מזיקים לכשעצמם. הסכנה האנרגטית הגלומה בהם טמונה לאדם הממוקם מולם: רק אם אדם ישן, עובד, או אוכל מול "חוץ רעל" - האנרגיה האגרסיבית של החץ תשפיע עליו. גם אז - השפעתם של "חיצי רעל" איננה מיידית, כי אם מצטברת. את ההשפעה המזיקה שלהם יחוש אותו אדם רק לאחר שבועות או חודשים שבהם ישהה זמן ממושך מול החץ.
   
"החץ המורעל" יגרום ליושב מולו לאורך זמן לחוסר שקט, למתח פנימי ולעצבנות, שעלולים לבוא לידי ביטוי כמריבות, אי-הבנות ועימותים עם אחרים. בדרך-כלל נמצא קשר בין המיקום אליו מכוון החץ ואופי התוקפנות שהוא יעורר:
חץ אל המיטה - יפגע בהרמוניה הזוגית של הישנים בה.
חץ אל השולחן האישי במשרד - יצור מתיחות ביחסים המקצועיים.
חץ אל פינת הישיבה בסלון - קונפליקטים עם חברים.
חץ אל שולחן האוכל - מריבות משפחתיות.
   
כדי להימנע ממריבות סביב שולחן החג – חשוב לאתר מבעוד מועד את חיצי הרעל ולנטרל אותם. הפתרון המומלץ הוא להסיט את השולחן ממסלולו של "חץ הרעל". אם זה לא ניתן - לפחות להרחיקו, היות וככל שגדל המרחק מ"חץ הרעל" כוחו נחלש.
   
כאשר זה לא מעשי - יש לגרום להקטנת "מסלול התאוצה" של הצ'י, כלומר - עוצמת החץ נמצאת ביחס ישר לשטח הקירות היוצרים אותם. אם ניצור "הפרעות" בתנועת הצ'י לאורך "מסלולי התאוצה" (הקירות) היוצרים את החץ - נקטין באופן ממשי את עוצמתו והשפעתו המזיקה. לצורך כך - ניתן לתלות בסמוך לקצה הקירות - תמונה, שטיח קיר, תבליט או כל קישוט אחר. דרך אחרת לעשות זאת היא לעגל את הפינה או להדביק לאורכה לייסט.
   
אם גם זה לא מעשי - יש לתלות קריסטל או ספירלה מהתקרה, מול הפינה.
כאשר מדובר ברהיטים (כמו פינה של שולחן) - ניתן בדרך-כלל לפתור את הבעיה על-ידי כיסוי הפינה במפה.
   
כמו כן רצוי להמנע מ"לקשט" את הבית בחפצים בעלי אופי אגרסיבי, כמו סכינים, כלי נשק או חפצים חדים אחרים. קקטוסים, אגב, מעוררים מריבות כאשר הם מושמים בתוך הבית. מקומם מחוץ לבית, בגינה או באדניות, שם הם מועילים בהיותם שומרים ומגנים על הבית ברמה האנרגטית.

 


   
ירון זפרן הוא דוקטור למדעי המטאפיסיקה ופסיכולוגיה טראנספרסונלית, העוסק ביעוץ והוראה של אומנויות הרוח משנת 1986. הוא השתלם כאומן פנג-שואי בארה"ב ובאנגליה, וכיום מנהל את המכללה ללימודים רוחניים, בית הספר הראשון והמוביל בארץ להכשרת יועצי פנג-שואי. דר' זפרן הינו הנציג הרשמי של ישראל באגודה הבינלאומית לפנג-שואי, ומכהן כראש מחקר ב"מרכז הישראלי לחקר פנג שואי". כסמכות מובילה בתחום הוא מייצג את ישראל בכנסים בינלאומיים. טלפון – 03-5660066. אתר הבית שלו – www.zafran.co.il

 


chanel replica chanel replica chanel replica chanel replica louis vuitton replica