הרשמה לפורומים והשתתפות בסקרים

הרשמו חינם וקבלו את מגזין היופי של iCosmetics,
טיפים וחדשות מעולם הקוסמטיקה והאיפור. השתתפו בבדיקות מוצרי קוסמטיקה חדשים וקבלו מוצרי קוסמטיקה חינם של החברות המובילות.
בשיתוף עם המכון לחקר העור (ISR)

ירידה בריאה במשקל – מתחילה מהראש

סיכום האירוח החי שערכנו בפייסבוק שלנו עם נטע גולן, דיאטנית קלינית, מנחת NLP ומנהלת פורום אימון NLP ודמיון מודרך באתר שלנו

בפורום החי שהתקיים ביום חמישי, 30.6.2011, בשעות הערב, העלו חברי הפייסבוק שלנו שאלות לנטע גולן. נטע היא דיאטנית קלינית בעלת ניסיון רב בהעברת סדנאות לירידה בריאה במשקל באמצעות גיוס כוח המחשבה ואימון NLP.
אלה עיקרי המידע והטיפים שהעניקה נטע במהלך האירוח:
 

למה קשה להוריד את הקילוגרמים האחרונים?

הקילוגרמים האחרונים קשים בדיאטה? זה סימן טוב. נדון בתופעה הזאת בשני מישורים: מתמטיקה ומחשבה.

מבחינה מתמטית, ככל שאנחנו שוקלים יותר – כך אנו מוציאים יותר אנרגיה. בכל נשימה שלנו הגוף מעביר חמצן לכל הגוף (הגדול יותר בתחילת הדיאטה), וכך מוציא יותר אנרגיה. כשיורדים במשקל, הגוף מוציא פחות אנרגיה ולכן מגיע שלב שבו נעצרת הירידה. למה זה סימן טוב? כי זה אומר שאנחנו אוכלים בדיוק בהתאם לצורכי הגוף שלנו.

המישור השני הוא גיוס המחשבה. כוח רצון הוא נהדר וחשוב, אבל לא מספיק. כדי לרדת במשקל ולשמור על משקל יציב לאורך זמן, יש לשנות לגמרי את החשיבה בנוגע למשקל ולאכילה. ברגע שהחשיבה משתנה, העיסוק במשקל יורד, ואז ייתכן שהקילוגרמים האחרונים כבר פחות מעניינים... או שהם ירדו ב"זמן שלהם".
 

חולה בצליאק, רעבה כל הזמן עקב חוסר גלוטן. מה לעשות?

חולי צליאק חייבים להתייעץ עם דיאטנית קלינית, לערוך בדיקות דם ולהתאים תפריט אישי לפי הממצאים. יחד עם זאת, חשוב לציין שהאמירה "חסר לי גלוטן ולכן אני רעבה כל הזמן" היא אמירה שהופכת בסופו של דבר לאמונה. רבים האנשים שאינם צורכים גלוטן והם אינם רעבים. אדם החולה בצליאק, שיאכל נכון ובהתאם לתפריט אישי, ירגיש שובע בריא.
כדאי לחולי צליאק ללכת עם החשיבה האומרת ש"בזכות" המחלה הם הצליחו לשנות את הרגלי האכילה, להגיע למשקל טוב, ולהיות אדם בריא יותר.
 

מה ההבדל בין תחושת שובע לתחושת "התפוצצות"?

כשאדם עובר את נקודת השובע שלו, הוא יכול למעשה להמשיך לאכול עוד ועוד, כבור ללא תחתית. כשעוצרים בזמן, בנקודת השובע, פשוט לא רוצים לאכול יותר עד לנקודת הרעב הבאה. צריך לאכול לאט לאט, ליהנות מכל ביס.


איך דמיון מודרך או כוח המחשבה יכול לשכנע אדם שהוא שבע?

המוח שלנו עובד בנתיבים קבועים. אנחנו רגילים להרגיש, לחשוב ולנתב את הרגש – ואז המחשבה הולכת לכיוון האוכל. בעזרת הדמיון ניתן לבנות מסלולים חדשים במוח, שלוקחים את הרגש שלנו להתנהגות חדשה. כך אנחנו יכולים גם להשתמש בדמיון ובמחשבה שלנו כדי להתגבר על התמכרויות שונות, למתוקים או למאפים כדוגמה.
 

למה חשוב לשתות כחלק מאורח חיים בריא?

שתייה מרובה טובה לכל החיים, ולא רק לדיאטות. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא שמנגנון הצמא שלנו לא מדויק מאוד, ועל כן פעמים רבות אנחנו מתבלבלים בין רעב לצמא. כך שאם שותים הרבה ובמידה הנכונה – מתבטלת הרבה מה"אכילת סתם" שלנו, שהייתה בכלל קשורה לצמא.

התברר ששתיית שני ליטר מים מעלה את הוצאות האנרגיה ב-100 קלוריות. מדוע? המים שנכנסים לגוף הם בדרך כלל קרים יותר מטמפרטורת הגוף. הגוף מתאמץ לחמם את המים כך שיגיעו לטמפרטורה שלו... וכך אנחנו מוציאים אנרגיה בלי מאמץ...
 

איך אפשר לדעת כמה לאכול כדי לשמור על משקל גוף בריא?

כשאוכלים בהתאם לצורכי רעב ושובע, כלומר מתחילים לאכול כשרעבים ומפסיקים לאכול כששבעים, אין צורך למדוד אוכל ולחשב כמויות. הגוף שלנו הוא סופר קלוריות משוכלל ביותר, וצריך ללמוד להקשיב לו. חשוב להתכוונן לגוף ולדעת מתי הגוף רעב ומתי הגוף שבע. תחושות רעב ושובע יובילו כל אחד למשקל גוף תקין.
איך מיישמים את זה? לומדים להקשיב לגוף, אוכלים לאט. מסר השובע מגיע למוח לאחר זמן מה. ההיגיון הוא לסיים ארוחה כשאנחנו מלאים, אבל הראש רוצה לאכול עוד ביס ועוד קצת. אם אוכלים לאט יותר, מסר השובע מספיק להגיע למוח.
 

התמכרויות לאוכל (מתוק, לחם וכיוצא בזה) – איך יוצאים מזה בעזרת המחשבה?

כדאי לחשוב למה התמכרנו לאוכל מסוים, לאיזו תחושה מביאה אותנו האכילה הזאת – והאם זו תחושה שהיינו רוצים להשיג בתחומים שאינם בהכרח אוכל. לעתים האוכל מביא לנו תחושת סיפוק. רבים מחפשים סיפוק בחיים – ומוצאים אותו באוכל.

צריך להבין מה חסר בחיים, ואיך נוכל להשיג את הצורך הזה בדרכים שאינן אכילה. כשמבינים את המהות האמיתית של האכילה (שהיא לא צורך פיזי תמיד, אלא רגשי או תפיסתי), ניתן למצור פתרונות אמיתיים ועמוקים, כך שהעיסוק באכילה יורד.

אנחנו לא באמת מכורים לאוכל, זו רק אמונה שגויה.
 

מהי המחשבה המחזקת ביותר בזמן דיאטה, תקופה קשה לכל יורד במשקל?

פשוט להאמין שאפשר, להאמין שאנחנו מכניסים לגוף אוכל שמזין אותנו ושעושה לנו טוב. כך מתפתחת חשיבה אחרת, שאינה קשורה לדיאטות אלא לבריאות, לאיכות חיים, לשמחה, למימוש עצמי ועוד ועוד...
אמנם קשה ליישם את המחשבה – אבל זה משתלם!

 

 תודה רבה לנטע על התשובות הנפלאות.
שאלות נוספות או הצעות בנוגע לירידה בריאה במשקל בעזרת המחשבה – תוכלו לשאול בפורום של נטע או בפייסבוק שלנו.

בדף הפייסבוק יתקיימו ימי אירוח נוספים, במגוון נושאים: בריאות העור, איפור, אופנה, רפואה סינית, זוגיות ועוד ועוד...
 

 

 

Facebook  |לפורום דמיון מודרך

השאר/י מעודכנ/ת וקבל/י טיפים וכתבות למייל, אל תפספס/י את מגזין היופי של iCosmetics

            להרשמה חינם לחצ/י »

 

 


+ הוספת תגובה פתח/י את כל התגובות

תגובות הגולשים (1)

  1. סיכום מקסים עדי | 19/07/2011
    צפיתי באירוח , סיכום מקסים ומעניין - תודה
chanel replica chanel replica chanel replica chanel replica louis vuitton replica