הרשמה לפורומים והשתתפות בסקרים

הרשמו חינם וקבלו את מגזין היופי של iCosmetics,
טיפים וחדשות מעולם הקוסמטיקה והאיפור. השתתפו בבדיקות מוצרי קוסמטיקה חדשים וקבלו מוצרי קוסמטיקה חינם של החברות המובילות.
בשיתוף עם המכון לחקר העור (ISR)

משאלת השנה

בפתח שנה חדשה זו אני ראשית תוהה באיזה אופן השתנינו? ובפרט, באיזה אופנים אני התפתחתי, גדלתי, התרעננתי והתחדשתי. ובאיזה אופנים לא זז דבר ובאלו טוב שכך. גם הקביעות מרגיעה.

אצלנו היהודים מתחילה השנה איפשהו בספטמבר. מאפייניה הן רחש עדין של עלים עליזים הרעבים למעט רוח לא פחות מלארוחת החג הכוללת דרך קבע מטעמים ראשוניים, הרבה דבש, ראש כלשהו, והמרק עוף הקלסי, פלוס קניידלך (מי סופר שלא פסח? חג זה חג!) של אימא שלי.
עורכים שולחן עם מפה מגוהצת, לבנה עם רקמה וכל אחת כזו עם סיפור ( זו מחברה של הסבתא הפולניה אשר תפרה בעצמה להוריי לחתונה לפני ארבעים שנה).

ואני כבר באמצע שנות השלושים שלי. המפה, הפמוטים, הסכום, היין ששמרנו ליום החגיגי, התפוחים מהירקן הרחוק יותר, רגל הכבש מהקצב במושב (נסיעה מיוחדת של שעה פלוס הזמנה מראש) ואנחנו.
משפחה ממוצא אירופאי עם שתי אחיות בארץ, אחת בחו"ל הורים וכלבה קשישה שעדיין, אומנם לא רואה וחירשת אך את עצם הכבש מריחה מקילומטרים ומשתתפת בריריות מוגברת בחגיגת פתיח השנה.

עוד שנה, והשנה במיוחד מרגיש שלפנינו הלא נודע. האירועים הפוליטיים הפנימיים מהדהדים דור חדש, צעיר וחזק אשר בונה מושגים אחרים, ערכיים וטהורים לדרך אחרת לחיות כאן. בליבי מהדהדים האטוסים שעליהם גדלתי. החלומות של הסבים שלי שהוריי הגשימו כאן. אותם חלומות שלדור הצעיר יותר כבר לא אפשרו לחלום. לחיות כאן בארצנו בכבוד, באמונה ובאהבה קולקטיבית של כולנו אחד.. וגם כמובן זו היא ארצנו, יפה, חזקה, נהורה וטובה. אויבינו בזירה הבינלאומית נראה שהם גדלים ומתעצמים. הדרך שלפנינו לא קלה יותר מזו שמאחורינו.

אך יש דבר אחד מובהק וקורן. הקיום שלנו כאן בארץ ישראל זה חלום שהתגשם. אנחנו החלום בזמן אמת ובידינו היכולת לייצר את המציאות שבה אנו חפצים. עשינו את זה בעבר ונעשה זאת שוב.
השנה אני חולמת לאיחוד שלנו, הישראלים בכל הגוונים. ליכולת שלנו ליישר מבט קודם כל מול המראה הפנימית, ולשכנינו לדירה, ולמדינה, לכל פלגיי עמינו, כן גם הקיצונים שבינינו (גם הם ילדינו).
יחד השנה הזו תהייה טובה.

ומתוקה.

אני מאמינה באגדה.
 

מאת: ליסה מוטרו


+ הוספת תגובה פתח/י את כל התגובות

תגובות הגולשים (4)

 1. אכן מקסים ומלא כנות רונית | 23/10/2011
  תודה. מקסים ומלא כנות.
 2. פשוט מקסים הילה | 29/09/2011
  תודה רבה ליסה יקרה על הכתבה המקסימה והנוגעת בלבמאחלת לכולנו שנה של בשורות טובות ומשמחות,באהבה,שלך הילה.
 3. תל אביב ציפי | 27/09/2011
  האמונה היא נקודת המוצע והכח שמאפשרת לאגדה להפוך למציאות.אז לשנה נפלאה עם הפתעות נפלאות שבה נחיה בעולם טוב יותר בסביבתינו לא רק בחלומות
 4. אמן כן יהי רצון רינת | 27/09/2011
  אני מצטרפת למשאלה הקסומה. השלום באמת מתחיל בתוכנו ופרח הלוטוס דוגמא נפלאה של הטבע להצמיח פריחה של יופי הרמוניה ושלמות מתוך סביבה עכורה ובוצית.אם נרצה - אין זו אגדה.
chanel replica chanel replica chanel replica chanel replica louis vuitton replica