הרשמה לפורומים והשתתפות בסקרים

הרשמו חינם וקבלו את מגזין היופי של iCosmetics,
טיפים וחדשות מעולם הקוסמטיקה והאיפור. השתתפו בבדיקות מוצרי קוסמטיקה חדשים וקבלו מוצרי קוסמטיקה חינם של החברות המובילות.
בשיתוף עם המכון לחקר העור (ISR)

ניתוחי חזה – התלבטויות ועובדות

עם יד על הלב, האם את מרוצה מהחזה שלך?

כל נערה בתחילת ההתבגרות שלה יודעת כבר איפה עומד החזה שלה ביחס לחזה של חברותיה. זה קורה בהדרגה מצד אחד – אך מפתיע אותנו מצד שני. יש כאלה שמתחילות להתפתח מוקדם יותר או פחות, יש שאצלן זה ממש מאוחר. התסכול רב, מסתבר, אצל שתי הקבוצות. אך בתחילת הדרך אף אחת לא חושבת על ניתוח פלסטי בחזה. זה עוד רחוק (נכון לשנת 2011).

בשלב מסוים האישה לומדת להשלים עם החזה שלה: עם גודל החזה, עם צורת החזה, עם צורת הפטמה ועם ההבדלים בין הימני לשמאלי. יש כאלה שמשלימות עם החזה שלהן בגיל צעיר יחסית, בתיכון או בצבא, ויש כאלה שמשלימות עם החזה שלהם בגיל מאוחר יחסית. אולי בזכות זוגיות טובה ומפרגנת, אולי בזכות אופנת נשים שמפרגנת לגוף.

ויש כאלה שפשוט לא משלימות עם החזה שלהן. לא עם גודל החזה, לא עם צורת החזה, בוודאי לא עם ההבדל בין הימני לשמאלי. ומה איתן? הן, בגיל 18 או 25 או 35 (או כל התשובות נכונות), מתחילות להתעניין במה שנראה בהתחלה תסריט דמיוני.

ניתוח פלסטי בחזה הוא המהלך הכירורגי הנפוץ ביותר בכירורגיה הפלסטית בישראל, על פי נתונים שפרסם איגוד הכירורגיים הפלסטיים בישראל. אחריהם מככבים ניתוחי האף. הנתון מצביע על אי שביעות רצון של פלח רב מהאוכלוסייה לגבי החזה שלהן. ישנן נשים שהחזה הגדול מכביד עליהן ואולי גם גורם לבעיות פיזיולוגיות אחרות כגון כאבי גב או גבנוניות. ישנן נשים שהחזה שלהן מביך אותן. שתי הקבוצות, אלה הכואבות בעקבות החזה הלא נוח ואלה המובכות בשל החזה (קטן כגדול) פונות לניתוח פלסטי בחזה כחלופה סבירה.

על התהליך הרגשי של ניתוחים פלסטיים כתבנו כאן בעבר. כעת נציג מעט עובדות שחשוב לדעת ולזכור על ניתוחים פלסטיים בחזה.

 

  "כדאי לדעת" - ניתוח פלסטי בחזה


1.    "על טעם וריח אין להתווכח" או – "היופי הוא בעיני המתבונן". לכל אחת יש את דימוי הגוף שלה ואת שבעות הרצון שלה מהחזה שלה ומהגוף שלה. אם חברה  או בת זוג משתפת אתכן/ם לגבי הרצון שלה לשנות את החזה באמצעות ניתוח פלסטי, הבינו אותה. נסו לשקף לה את דעתכם – אם היא מנוגדת לשלה -, אבל חשוב שתבינו שהיא מעוניינת באמת בניתוח פלסטי משום שהיא באמת ובתמים אינה מרוצה, פיזית ורגשית.

2.    ניתוח פלסטי חייב להתבצע על ידי מנתח פלסטי מומחה, מורשה ומוסמך לבצע ניתוחים מן הסוג הזה מטעם משרד הבריאות. אישורים אלה חייבים להיות תקפים לגבי המכון שבו מתבצעים הניתוחים הפלסטיים.

3.    בכל ניתוח פלסטי שהוא קיימים סיכונים. הכירו את הסיכונים ושקלו אותם בטרם תקבלו החלטה. זכרו: אין ניתוח פלסטי ללא סיכונים, ואל תאמינו למי שיאמר לכם אחרת.

4.    ניתוח להקטנת חזה כולל את הפרוצדורה הבאה: המנתח כורת חלק מרקמת השד ומרקמת השומן. זוהי ההקטנה עצמה. בהמשך יתאים המנתח את העור ואת הפטמה לרקמת השד כפי שהיא בעקבות ההקטנה. הניתוח מסתיים בתפירת החתכים, באזור נסתר מן העין לשם שמירה על אסתטיקה.

5.    ניתוח הגדלת חזה כולל את הפרוצדורה הבאה: הניתוח מתחיל כשהמנתח מבצע חתך במקום שהוגדר מראש בשד הראשון: מאחורי רקמת השד או בקפל או סביב הפטמה.  לאחר מכן יוצר המנתח "תעלה" מן החתך אל השד. דרכה מוחדר השתל החדש אל החזה. לרוב יוחדר השתל מאחורי רקמת השד. המנתח תופר את החתך ועובר לאותה הפרוצדורה בשד השני.

6.    ניתוחים פלסטיים בחזה והנקה. ניתוח להקטנת חזה עלול לפגוע ביכולתך להניק בשל הפגיעה ברקמת השד. לעומת זאת, בניתוח להגדלת חזה רקמת השד אינה נפגעת כלל ולכן נשים שעברו ניתוח הגדלת חזה יכולות להעניק לתינוקם הנקה מלאה.

 

 לשאלות ולמידע נרחב ניתן להשאיר שאלה בפורום ניתוחים פלסטיים, המנוהל על ידי פרופסור האובן.

כל אחת מאיתנו צריכה לזכור, שהגוף שלה הוא רק שלה. היא המחליטה הבלעדית. אימא, בן זוג, חברה טובה - כל אלה יכולים לייעץ לנו מכל הלב, לנסות לשכנע ולסייע. אבל אנחנו צריכות להיות שלמות עם עצמנו. אם אתן באמת מרגישות תסכול עם גופכן, נסו לבדוק מה עוד תוכלו לעשות למענו עוד בטרם תגשו לניתוח פלסטי. היי שלמה עם גופך, תקבלי אותו כמו שהוא, תטפחי אותו, תזיני אותו באהבתך. ודאי תגלי שככל שתאהבי את גופך - כך תצליחי יותר ליהנות מממנו.

 

Facebook |לפורום ניתוחים פלסטיים|

השאר/י מעודכנ/ת וקבל/י טיפים וכתבות למייל, אל תפספס/י את מגזין היופי של iCosmetics

להרשמה חינם לחצ/י »


chanel replica chanel replica chanel replica chanel replica louis vuitton replica