הרשמה לפורומים והשתתפות בסקרים

הרשמו חינם וקבלו את מגזין היופי של iCosmetics,
טיפים וחדשות מעולם הקוסמטיקה והאיפור. השתתפו בבדיקות מוצרי קוסמטיקה חדשים וקבלו מוצרי קוסמטיקה חינם של החברות המובילות.
בשיתוף עם המכון לחקר העור (ISR)

נורא חם, מה עושים?

אתמול היו ארבעים ושש מעלות ואם אל גור צודק אז אנחנו בכיוון הזה.............

  

קיץ 2016: זיעה, לחות וחום.

טיפים ועצות לצלוח את זיעת הקיץ המביכה – מאת ד"ר צחי וידר, מומחה בכירורגיה כללית

 

הקיץ שיכנס בקרוב להילוך גבוה וריח קרם ההגנה באוויר, הם נורת האזהרה הבלתי נמנעת לאותה תחושה דביקה בין הגוף לבגדים, שצפויה העונה, כמו בכל שנה, לגבור על קודמתה ולהיות לחה יותר וחמה יותר. בקיץ אנו מרבים להצטייד בבגדים בהירים שאינם קולטים חום ושמש ואף הבדים לרוב יהיו קלילים ודקים ועם זאת נצמדים אל הגוף בשל הלחות, דבר שיוצר בקיץ מצבים מביכים ולא נעימים של הזעה שניכרת מבעד לבגד.  זה לא נעים ולרוב גם מביך.

 

ד"ר צחי וידר, מומחה בכירורגיה כללית, מרפאת O-R , המרכז לטיפול בהזעת יתר, ממליץ לישראלי הקייצי  מה ללבוש ומה לא, ואיך להצליח לגבור על מכשולי הזיעה והלחות ?

 

-         בחירת הדיאודורנט:

לטובת מניעה משמעותית של זיעה- עדיף להשתמש בתכשירים שמכילים ריכוז גבוה של מלחי אלומיניום. למקרים קלים של ריח קל וזיעה בגדר סביר, אפשר להשתמש בתכשירים ממסכי ריח, דיאודורנטים רגילים, ספריי או רול און

לצערנו, מרבית הסובלים מהזעת יתר מאובחנת מתקשים לקבל מענה הולם באמצעות תכשירים קוסמטיים.

 

-         צבעי אופנת הקיץ:

מיותר לציין כי עונות האביב והקיץ לרוב מזמנות לנו בגדים בצבעים בהירים כי תמיד הכחול השחור והחום שמורים לעונות הכפור.

מבין כל מגוון הבהירים הפופולריים בקיץ, מומלץ להימנע מתכלת ואפור. הלבן, לעומתם, מטשטש רק חלקית. כמובן שהשחור, עדיין, השליט הבלתי מעורער בהסתרת זיעה בבית השחי. שאר הבהירים בעייתיים במידה זהה ועדיף לא להסתכן בהם ללא סיוע באחת הדרכים הבאות.

 

-         בד בבד :

בדי הבגדים – הם סוגיה בפני עצמה. הרי את בגדי הקיץ מייצרים דקים במיוחד עד שקופים ולרוב יככבו באופנת הקיץ חולצות מבדי משי, סאטן, שיפון, ויסקוזה ועוד שקופים ונצמדים.  אלה לא מאפשרים לעור לנשום כשחם לו ושרב בחוץ, ובטח לא סופגי זיעה. סאטן ומשי בפרט הם בדים שהזיעה ניכרת בהם יותר מאשר באחרים והם גם נהרסים מיד במגע עם הזיעה שלא כמו האחרים. המלח שבזיעה, השחיקה של הבד עם הגוף והעובדה שהזיעה שוטפת את הדאודורנט אל תוך סיבי הבגד העדינים, יוצרים כתם שאינו יורד בכביסה והורס את הבגד.

 

-          איך נתגבר על הלחות הישראלית ?

ניתן להיעזר בפריטים שונים להסתרת המפגע ולספיגת הזיעה.

גופיית כותנה -  דקיקה עשויה  100% כותנה, שתשמש כחוצץ בין הגוף הלח לחולצה האופנתית. רפידות - להדבקה פנימית  מיוחדות לבית השחי, אותן ניתן להניח באזור ולהתהלך איתן כשהן סופגות את הזיעה אולם יש גם חולצות המגיעות עם רפידות תפורות לאזור בית השחי. אולי קצת לא נוח ולא נעימה התחושה אך אין ספק שמשהו שם נספג וזה עדיף על עיגול זיעה על חולצת סאטן בגוון ירוק אמרלד.

 

-         טיפולים אופציונאליים לטווח ארוך יותר :

טיפול בהזרקות למניעה (בוטוליניום טוקסין):  הזרקת בוטוקס הפכה לטיפול הפופולרי בעשור האחרון, מדובר בטיפול קל, ללא החלמה, שמעניק פתרון מצוין לכפות הידיים ולבית השחי. חסרונו הגדול בעובדה שמדובר בטיפול יקר וזמני. 

 

טיפול ביתי באמצעות מכשור מבוסס יונטופורזיס:

מכשור מתקדם וביתי למטופלים, הוא מכשיר ה-Idromed PS 5  - הוא הפיתוח האחרון בשוק המבוסס על שיטת יונטיפורוזיס. המכשיר מורכב משני מגשים שמחוברות אליהם אלקטרודות המייצרות זרם חשמלי. כשהמטופל מניח את כפות ידיו או רגליו במגשים שמולאו במי ברז, המים מעבירים זרם חשמלי המשבש את פעילותן של בלוטות הזיעה וגורם לייבושן. הטיפול במכשיר יעיל וכן היעילות תישמר כל זמן שמתמידים בטיפול.

מכשירי היונטופורזיס הם מבוססי מים, כמוליך זרמים חשמליים מתונים ומבוקרים המועברים אל החלק העליון של העור בכפות הידיים או הרגליים. באמצעות התמדה בטיפול נוצרת הפחתה דרמטית של ההזעה בכפות הידיים והרגליים עד יובש מקסימלי.  

 

טיפול לטווח ארוך באמצעות מכשור miradry-   טיפול בלתי פולשני להזעת יתר בבית השחי, ראשון מסוגו בעולם,  מאושר על ידי FDA.  אריק סיני הידוען, כבר עשה טיפול במירה-דריי, ומספר בגילוי לב על המהפך שחל בחייו. פעילות המכשיר באמצעות אנרגיה אלקטרו-מגנטית, גורמת להרס בלוטות הזיעה בבית השחי, באמצעות חימום סלקטיבי בממשק שבין העור ושכבת השומן בה נמצאות בלוטות הזיעה. החימום גורם להרס הבלוטות, בעוד העור החיצוני והשכבות הפנימיות אינם נפגעים. בלוטות הזיעה שנהרסו בטיפול לא יגדלו בחזרה לאחר הטיפול.

 

פרטי מרפאת O-R של ד"ר צחי וידר: www.o-r.co.il

טלפון: 1700-700-723. בפייסבוק: מרפאות O-R.

 

.


chanel replica chanel replica chanel replica chanel replica louis vuitton replica